חיפוש מתקדם
we found 0 results
Your search results

דירות לקנייה ומכירה בתל אביב

שוק הנדל"ן בישראל עובר מהפכה בשנים האחרונות: האם זה הזמן לנצל את ההזדמנות – ומה הדברים שאסור לנו לשכוח לפני ביצוע רכישה?

הטלטות בשוק הנדל"ן לא משנות את כללי המשחק. הביקוש גובר, הבנקים מלווים, והשוק תמיד עולה. החלטתם לקנות דירה? היכן למצוא דירות לקנייה ומכירה בתל אביב וגוש דן?  שימו לב לדברים הבאים. לגזור ולשמור!

חבר הכנסת משה כחלון, בג"צ, חוקי מיסוי חדשים, ועוד כאלה ואחרים מטלטלים את שוק הנדל"ן בשנים האחרונות ומוסיפים לא מעט סימני שאלה לקונים הבאים לרכוש בית חדש או למוכרים שרוצים להניב תשואה מההשקעה שלהם. כפי הנראה, אנשים לא מוותרים – וממשיכים לחפש ולהציע נכסים. מדירות להשקעה בפריפריות ועד דירות למכירה וקניה בתל אביב ובגוש דן.

האם זה כדאי?

זו שאלת השאלות לה אין תשובה אחת. מומחים מתחום הנדל"ן מסכימים שמחירי הדיור למעלה – אך עם זאת מציינים שזו עדיין העת הנכונה לקנות דירה. ככל הנראה הרוכשים לא יהנו מהתשואה של העשור הקודם, אך עדיין מנקודת מבטם – המחירים לא הולכים לרדת בעתיד הנראה לעין. לא באזורי הפריפרייה וגם לא באזורים החמים כגון: ירושלים, תל אביב וגוש דן.

יש לכך מספר סיבות עיקריות:

ההלוואות לדיור נוחות ומשתלמות למשפחות, רווקים ורווקות שברצונם לרכוש דירה חדשה – גם אם אין להם הון עצמי גבוה. למעשה הריביות הנמוכות על המשכנתאות ממשיכות לתדלק את מחירי הדירות בישראל ולזמן עוד ועוד רוכשי דירות לפתחי הבנקים.

ביקוש-הצעה: כל עוד לא תגיע בשורה חדשה של הליך תכנוני כזה או אחר, שוק הנדל"ן ימשיך להתקיים מהיצע יחסית דל אל מול הביקוש הגובר. וכפי שאנחנו יודעים: היצע דל מול ביקוש ער משמעותו – עליית מחירים.

דבר נוסף זה האנשים שכבר רכשו דירה במחיר שיא וכעת (באופן תיאורתי) נמצאים בתקופת שפל. מבחינה פסיכולוגית, אותם הרוכשים לא ימהרו למכור את הנכס שלהם ולהפסיד. בדומה להם, גם יזמני הנדל"ן והקבלנים ששילמו מחירים גבוהים על הקרקעות והחומרים – לא ימהרו להוריד מחירים.

החלטתם לקנות? שימו לב!

עוד לפני שאתם נכנסים ללוחות הנדל"ן וחושבים לעצמם מה לבחור: "דירות לקנייה ומכירה בתל אביב וגוש דן" או: "דירות לקנייה ומכירה בשדרות והסביבה" – תשאלו את עצמם את השאלות הבאות: האם אתם רוצים לגור בדירה – או להשכיר אותה? האם אתם מסודרים כלכלית או מתקשים לסגור את החודש? האם בדקתם דירות חלופיות באזור? והאם בשנים האחרונות חלה עליה או ירידה באזור המגורים של הדירה?

כפי שניתן להבין, מכלול הפרמטרים לעיל משפיע על כדאיות הקנייה ולכן חשוב מאוד לענות על כל השאלות האלו לפני שאתם עושים טלפון לבנק. כך או כך, במידה ואתם רוכשים דירה לטווח, סביר מאוד להניח שבכל מצב בו תבחרו – אתם תרוויחו כסף. אם ביצעתם קניה של דירה בתל אביב או אם בצעתם קניה של דירה בעפולה. גם עם המחזוריות בשוק, העליות והירידות, בסיכומו של עניין – שוק הנדל"ן נוטה לעלות כל הזמן.

Compare Listings